Rudy

Z Quadcore Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Tavení rud

Jakmile máme natěženou rudu, můžeme ji jít přetavit. K přetavení potřebujete sto kusů rudy, Kámen proti ninjům.png kámen ducha a alchymistu.


Základní pravidla tavení
 • Alchymista přetaví na jedno tavení jen 100 kusů rudy. Pokud máte více kusů, alchymista vám přebytek nechá v intevtáři.
 • Alchymista bere kameny ducha pouze +0 až +2. Kámen s větším plus nevezme.
 • Pec se nachází na pozemcích cechů. Každý cech může mít jen jednu pec na jeden druh rudy. Pokud chcete mít větší šanci přetavit, raději si zvolte alchymistu s pecí, která se jmenuje stejně jako ruda, kterou chcete tavit.
 • Alchymista se specializací na tavení Diamant.png diamantů taví pouze Diamantový kámen.png diamantový kámen a Jantar.png Jantar.


Šance a ceny tavení
 • U alchymisty, který je určen pro tavení rudy, kterou chcete tavit je šance na úspěšné přetavení 60%.
 • U alchymisty určenému k tavení jiných rud, než kterou chcete tavit je šance na úspěšné přetavení pouze 30%.
 • Všechna tavení stojí 3.000 Yangů, a jeden Kámen proti válečníkům.png kámen ducha. Pouze diamantový kámen se taví bez kamene ducha za cenu 10.000 Yangů.


Postup tavení rud
 • Přetáhněte rudu na alchymistu.
 • Alchymista se vás zeptá zda chcete vytvořit rudu.
 • Pokud kliknete na "OK", zobrazí se vám okno ve kterém jsou vaše kameny ducha.
 • Klikněte na jeden z kamenů ducha, který chcete použít k tavení. Jakmile na nějkterý kliknete, zobrazí se vám okno, kde je napsáno, že bylo tavení úspěšné nebo neúspěšné (ztrácíte kámen ducha i 100 kusů rudy).


Kopání a těžba
 • Každou rudu lze vykopat z žíly / naleziště jejich seznam naleznete zde : Těžební NPC. Všechny žíly / naleziště najdete na mapě Tajemný důl


Vše o rudách

Obrázek Ruda Naleziště/žíla Obrázek Přetavená ruda Informace o nerostu
Diamantový kámen.png Diamantový kámen Diamantová žíla Diamant.png Diamant Nejtvrdší drahokam se používá na ozdobení šperků.
Ebenová ruda.png Ebenová ruda Naleziště ebenového dřeva Ebenové dřevo.png Ebenové dřevo Nejlehčí a nejtvrdší dřevo ze všech. Lze jej zapracovat do šperků z ebenového dřeva.
Fosilní kmen.png Fosilní kmen Naleziště zkamenělého dřeva Fosilní dřevo.png Fosilní dřevo Vzácné dřevo. Lze jej zapracovat do dřevěných šperků.
Jantarová ruda.png Jantarová ruda Jantarová žíla Jantar.png Jantar Využívá se při výrobě esencí
Křemenová ruda.png Křemenová ruda Křemenová žíla Ametyst.png Ametyst Fialový křemen. Lze jej zapracovat do šperků z ametystu.
Křišťálová ruda.png Křišťálová ruda Naleziště křišťálové rudy Křišťál.png Křišťál Také známý pod názvem horský křišťál nebo křemen. Lze jej zapracovat do šperků z křišťálu.
Kus perly.png Kus perly Stoh mušlí Perla.png Perla Používá se k výrobě šperků. Lze ji zasadit do perlových šperků.
Měděná ruda.png Měděná ruda Měděná žíla Měď.png Měď Používá se někdy v kvýrobě bronzu a mincí. Je možné jí obohatit měděné šperky.
Nefritová ruda.png Nefritová ruda Nefritová žíla Nefrit.png Nefrit Jeden z vzácných minerálů. Lze jej zasadit do nefritových šperků.
Ruda s bílým zlatem.png Ruda s bílým zlatem Naleziště bílého zlata Bílé zlato.png Bílé zlato Zlato, které vypadá jako stříbro, ale je tvrdší. Lze jej zapracovat do šperků z bílého zlata.
Stříbrná ruda1.png Stříbrná ruda Stříbrná žíla Stříbro.png Stříbro Třpytivý kov, který se používá k výrobě šperků. Lze jej přidat ke stříbrným šperkům.
Ruda nebeských slz1.png Ruda nebeských slz Naleziště nebeských slz Nebeské slzy.png Nebeské slzy Kristalizovaný déšť z nebe. Lze jej zapracovat do šperků z nebeských slz.
Zlatá ruda1.png zlatá ruda Zlatá žíla Zlato.png Zlato Zlatý kov, který se používá k výrobě šperků. Lze jej zapracovat do zlatého šperku.
Speciální rudy

Obrázek Ruda Materiál Úspěšnost NPC Informace o nerostu
Smaragd.png Smaragd Diamantový kámen.png200x Diamantový kámen + Smaragdový prach.pngSmaragdový prach + Prut5kk.pngPrut zlata(5kk) 60% Alchymista Brčálově zelený klenot, který posiluje šperky ze smaragdů.
Rubín.png Rubín Diamantový kámen.png200x Diamantový kámen + Rubínový prach.pngRubínový prach + Prut5kk.pngPrut zlata(5kk) 60% Alchymista Krvavě rudý klenot, který posiluje šperky z rubínu.
Leštěný jantar.png Leštěný jantar Jantarová ruda.png100x Jantarová ruda + 1x Jantar.pngJantar + Diamant.pngDiamant + 3x Strategie protiútoku.pngStrategie protiútoku + Prut20kk.pngPrut zlata(20kk) 75% Učitel elementů Leštěný kámen, který slouží k výrobě run.
Ohnivý jantar.png Ohnivý jantar Jantarová ruda.png100x Jantarová ruda + 1x Jantar.pngJantar + Diamant.pngDiamant + 3x Lahvička s lávou.pngLahvička s lávou + Prut20kk.pngPrut zlata(20kk) 75% Učitel elementů Ohnivý kámen, který slouží k výrobě esencí.
Lávový kámen.png Lávový kámen Fragment energie.pngFragment energie30x + Lávový kámenV.png3x Lávový kámen+ Strategie protiútoku.pngStrategie protiútoku +Lahvička s lávou.pngLahvička s lávou + Prut20kk.pngPrut zlata(50kk) 55% Učitel elementů Kámen z horké lávy, slouží k výrobě vybavení.


Se vsazením Speciální rudy do šperku Vám pomůže Poustevník Denor.

Citováno z „?title=Rudy&oldid=25220
Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Nástroje